بلاگ

بهترین باریستاهای جهان

تتسو کاسویا بهترین باریستا ژاپن

تتسو کاسویا قهرمان جام جهانی آبجو در سال 2016 است و به دلیل روش منحصر به فرد دم کردن قهوه خود به نام “روش 4:6” شناخته شده است. روش او شامل تقسیم فرآیند دم کردن به شش قسمت است که هر کدام نسبت قهوه به آب متفاوتی دارند و هدف آن نشان دادن طعم های منحصر به فرد هر دانه قهوه است. کاسویا همچنین بنیانگذار مؤسسه قهوه جوش است که به باریستاها و علاقه مندان به قهوه آموزش و آموزش می دهد.

فرانچسکو ساناپو بهترین باریستا ایتالیا

فرانچسکو ساناپو یک باریستای ایتالیایی است که برنده جوایز متعددی به خاطر مهارت هایش در قهوه سازی است. او دو بار قهرمان باریستا ایتالیا شده است و در مسابقات جهانی باریستا در بین پنج تیم برتر قرار گرفته است. Sanapo به دلیل توجه به جزئیات و توانایی خود در ایجاد پروفایل های طعم پیچیده با استفاده از روش های مختلف دم کردن معروف است.

جیمز هافمن بهترین باریستا بریتانیا

جیمز هافمن یک باریستای بریتانیایی است که برنده جوایز متعددی برای مهارت هایش در قهوه ساز است. او قهرمان سابق باریستای جهان است و همچنین دو بار قهرمان باریستای بریتانیا شده است. هافمن به دلیل مهارت‌های فنی و توانایی‌اش در ایجاد پروفایل‌های طعم منحصربه‌فرد با استفاده از روش‌های مختلف دم‌آوری شهرت دارد.

پیت لیکاتا بهترین باریستا آمریکا

پیت لیکاتا یک باریستای آمریکایی است که جوایز متعددی را به خاطر مهارت‌هایش در قهوه‌سازی برنده شده است. او قهرمان سابق باریستای جهان است و همچنین دو بار قهرمان باریستای آمریکا شده است. لیکاتا به دلیل توجه به جزئیات و توانایی اش در ایجاد پروفایل های طعم پیچیده با استفاده از روش های مختلف دم کردن، شناخته شده است.

تیم وندلبو بهترین باریستا نروژی

تیم وندلبو یک باریستای نروژی است که برنده چندین مسابقه ملی و بین المللی قهوه سازی از جمله مسابقات قهرمانی باریستای جهانی در سال 2004 است. او همچنین یک رست قهوه موفق است که کافی شاپ و رستری خود را در اسلو دارد.

چیزی که تیم وندلبو را متمایز می کند توجه دقیق او به جزئیات و تلاش بی وقفه او برای برتری است. او به خاطر تهیه بهترین دانه های قهوه از سرتاسر جهان و تفت دادن آن ها با دقت و احتیاط برای نشان دادن طعم ها و عطرهای منحصر به فرد آنها مشهور است. او همچنین روش‌ها و تکنیک‌های مختلف دم‌آوری را برای خلق تجربه‌های جدید و هیجان‌انگیز قهوه آزمایش می‌کند.

هیروشی ساوادا بهترین باریستای ژاپنی

هیروشی ساوادا یک باریستای ژاپنی است که برنده چندین مسابقه ملی و بین المللی قهوه سازی، از جمله مسابقات قهرمانی جهانی لاته آرت در سال 2008 و مسابقات قهرمانی جهانی برشته کردن قهوه در سال 2009 شده است. او همچنین صاحب چندین کافی شاپ در ژاپن است که در آنها به نمایش می گذارد. امضای طرح های لاته آرت او.

چیزی که هیروشی ساوادا را منحصر به فرد می کند رویکرد هنری او در تهیه قهوه است. او طرح های پیچیده و زیبایی را روی سطح لاته های خود با استفاده از الف ایجاد می کند

برگ وو بهترین باریستا تایوان

برگ وو دو بار قهرمان مسابقات جهانی باریستا است که در سال های 2016 و 2019 برنده شد. او بنیانگذار Simple Kaffa، یک کافی شاپ تخصصی در تایپه است که بر نمایش طعم های منحصر به فرد قهوه تایوانی تمرکز دارد. وو همچنین مدافع شیوه‌های قهوه پایدار است و تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که تولید قهوه از نظر زیست‌محیطی مسئول و از نظر اجتماعی مفید است.

فرانچسکو ساناپو بهترین باریستا ایتالیا

فرانچسکو ساناپو یک متخصص مشهور قهوه و سه بار قهرمان باریستای ایتالیا است. او بنیانگذار انجمن تخصصی قهوه ایتالیا است و به ترویج صنعت قهوه تخصصی در ایتالیا و سراسر جهان اختصاص دارد. ساناپو همچنین داور مسابقات بین المللی باریستا است و دانش و تخصص خود را با باریستاهای مشتاق به اشتراک می گذارد.

ساسا سستیک بهترین باریستا استرالیا

ساسا سستیچ در سال 2015 قهرمان باریستای جهان شد و از آن زمان به چهره ای برجسته در دنیای قهوه تبدیل شده است. Sestic به دلیل رویکرد نوآورانه خود در قهوه سازی، که شامل استفاده از روش های علمی برای ایجاد یک فنجان قهوه عالی است، شناخته شده است. او همچنین یک شرکت قهوه به نام Ona Coffee را تاسیس کرده است که به خاطر دانه های قهوه با کیفیت بالا شهرت دارد.

دیل هریس بهترین باریستا بریتانیا

دیل هریس یک باریستای بسیار مورد احترام از بریتانیا است که جوایز متعددی را در این صنعت کسب کرده است. او قهرمان سابق باریستای جهان است و همچنین سه بار قهرمان باریستای بریتانیا شده است. هریس به دلیل رویکرد نوآورانه‌اش در قهوه شناخته می‌شود و مدام روش‌ها و تکنیک‌های مختلف دم‌آوری را برای ایجاد طعم‌های منحصربه‌فرد با قیمت قهوه مناسب آزمایش می‌کند.

کول تورود بهترین باریستا کانادا

کول تورود دو بار قهرمان باریستای کانادا و فینالیست مسابقات جهانی باریستا است. او به‌خاطر رویکردهای نوآورانه‌اش در قهوه شناخته می‌شود و اغلب روش‌ها و تکنیک‌های دم‌آوری را برای نشان دادن بهترین طعم‌ها در دانه‌هایش آزمایش می‌کند. یکی از نوشیدنی‌های معروف او قهوه، چای سیاه، کارامل و آب لیمو است.

اینها تنها تعدادی از بهترین باریستاهای جهان هستند. همه آنها خود را وقف دنبال کردن انواع قهوه عالی کرده اند و استعداد و مهارت لازم برای پشتیبان آن را دارند. چه عاشق قهوه باشید و چه به سادگی از هنر یک نوشیدنی خوش ساخت قدردانی کنید، این باریستاها مطمئناً الهام بخش شما خواهند بود.